Witamy na stronie inwestycji

Unikatowe domy w centrum Ołtaszyna

PENTHOUSE Ołtaszyn to kameralne osiedle składające się z energooszczędnych domów w zabudowie szeregowej, zlokalizowanych na południu Wrocławia, w samym centrum prestiżowego Ołtaszyna. Domy zaprojektowano nadając każdemu z nich indywidualny charakter, inspiracją w procesie tworzenia były proste formy modernistyczne oraz architektura Werkbundu.Inwestycja PENTHOUSE Ołtaszyn to minimalistyczna estetyka w eleganckim wydaniu. Komfortowe rozwiązania funkcjonalne w połączeniu z najlepszymi rozwiązaniami technicznymi i najwyższej klasy materiałami tworzą unikalną przestrzeń do życia. Dbałość o detale przejawia się w zastosowaniu szlachetnych materiałów, drewna i klinkieru.

Pobierz katalog inwestycji

Dowiedz się wszystkiego o naszej inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się
z katalogiem inwestycji i standardem wykończenia.

Pobierz katalog tutaj

Wybierz swój dom:

Aby dowiedz się wszystkiego o wybranych lokalach, zapraszamy do pobrania
odpowiednich kart domów

Obróć swój telfon aby wyświetlić mapę inwestycji.

Atuty naszej inwestycji:

01

dom w standardzie energooszczędnym - nowoczesny i przyjazny dla środowiska - spełniamy normy, które zaczną obowiązywać od 2021r

02

lokalizacja w samym centrum Ołtaszyna - bogata oferta obiektów handlowo-usługowych, restauracji, siłowni/fitness; bliskość Parku Południowego

03

pełne zagospodarowanie przestrzeni przed domem, włącznie z podświetlonym drzewem, trawą z rolki i oświetleniem chodników Philips® oraz iluminacją elewacji

04

ekspozycja pomieszczeń wzgledem stron świata - wschód-zachód

05

powierzchnie ogrodów od 80 do 170 m2

06

przestronna kuchnia (10m2) z wieloma możliwościami aranżacji, z oknem o powierzchni 3 m2

07

okno przesuwne w salonie o wymiarach - 4 m x 2,5 m

08

wysokość kondygnacji - 2,85 m na parterze, 2,8 m na pietrze

09

dwie łazienki, w tym salon łazienkowy na piętrze doświetlony dwoma oknami, z możliwością wydzielenia trzeciej łazienki, przynależnej do sypialni głównej

10

pompa ciepła Viessmann® - oszczędność ok. 40% względem ogrzewania gazowego

11

wentylacja mechaniczna z rekuperacją - komfort wywietrzonych pomieszczeń bez strat energii ,a także możliwość montażu filtra antysmogowego (PM 2,5 i PM10) i antyalergicznego dla całego domu

12

możliwość wykonania tarasu na dachu (opcja)

13

stropy żelbetowe, monolityczne - możliwość przestawiana pełnych ścian murowanych

14

wszystkie ściany działowe gr. 12 cm - podwyższona izolacyjność akustyczna

15

ogrzewanie podłogowe w całym domu - lepsza ustawność pomieszczeń (brak grzejników na ścianach) i efektywność energetyczna

16

drzwi wejściowe wysokości 240 cm z naświetlem bocznym i pochwytem

17

instalacja odkurzacza centralnego

18

dostęp do internetu za pośrednictwem światłowodu MOICO®

19

dojazd w pełni utwardzoną, prywatną drogą z kontrolą dostępu

20

lokalizacja w trzeciej linii zabudowy, wśród nowych inwestycji

Domy skrojone na miarę

Każdy z domów posiada 145 m² starannie przemyślanej powierzchni, obejmującej dwie kondygnacje mieszkalne. Na parterze zlokalizowano salon z jadalnią, przestronną kuchnię, łazienkę, a także garaż z pomieszczeniem gospodarczym oraz wiatrołap. Na piętrze zaprojektowano 4 sypialnie, salon kąpielowy oraz garderobę przynależną do głównej sypialni. Dodatkowo, na piętrze, zlokalizowano dwa balkony o powierzchni 5,5 m² i 4,5 m².

Modernistyczna bryła obiektu, charakteryzująca się płaskim dachem, pozwoliła na uzyskanie pełnej funkcjonalności powierzchni piętra. Z uwagi na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, możliwa jest swobodna aranżacja pomieszczeń piętra, gdzie praktycznie wszystkie ściany wewnętrzne można przebudować lub usunąć.

W każdym z domów PENTHOUSE zaprojektowano dwie łazienki. Na piętrze zlokalizowano przestronny salon łazienkowy o powierzchni 9 m² doświetlony dwoma dużymi, energooszczędnymi oknami. Dzięki temu uzyskano unikalną, jasną przestrzeń, umożliwiającą wykorzystanie najnowszych trendów architektury wnętrz oraz niezwykły komfort użytkowania. Łazienkę na piętrze można również podzielić na dwie w pełni funkcjonalne łazienki, jedną przynależną bezpośrednio do głównej sypialni i drugą, dostępną dla pozostałych pokoi na piętrze.

Funkcjonalnie zaprojektowana mniejsza łazienka na parterze to możliwość zapewnienia pełnego komfortu gościom przy zachowaniu intymnego charakteru zlokalizowanej na piętrze strefy prywatnej.

Na piętrze zlokalizowano cztery doskonale przemyślane sypialnie o powierzchniach i usytuowaniu ścian działowych zapewniających pełną wygodę użytkowania. Główna sypialnia posiada prywatną garderobę z własnym oknem, które zapewnia dostęp do balkonu o powierzchni 5 m². Doświetlenie sypialni głównej zapewniono z zastosowaniem dwuskrzydłowych, energooszczędnych okien balkonowych. Sypialnie segmentów skrajnych wyposażono w dodatkowe okna w ścianach szczytowych.

PENTHOUSE Ołtaszyn to również zapewnienie pełnego komfortu dla miłośników motoryzacji. Każdy z domów wyposażono w przestronny garaż o powierzchni 18 m² umożliwiający swobodne parkowanie samochodu, motocykla i/lub rowerów. Bramy garażowe marki Krispol®, wyposażone w markową automatykę Nice®, gwarantują doskonałe parametry energooszczędności oraz niezawodność. Niezależne wyjście z połączonej z garażem kotłowni umożliwia swobodny dostęp do ogrodu, co daje możliwość pełnej pielęgnacji roślinności bez niebezpieczeństwa uszkodzenia auta narzędziami lub kosiarką. Na podjeździe przed domem przewidziano dodatkowe miejsce postojowe dla właścicieli lub gości.

Przestronna kuchnia

Kuchnia w PENTHOUSE jest sercem domu. Otwarta powierzchnia 10 m² zapewnia możliwość pełnego wyposażenia we wszystkie, niezbędne elementy. Duża przestrzeń i szerokość kuchni umożliwia montaż wyspy kuchennej lub barku z siedziskami idealnymi do porannych rozmów przy kubku ciepłej kawy. Panoramiczne okno o szerokości 2 m zapewnia doskonałe doświetlenie blatów roboczych o łącznej długości nawet do 10 mb, oraz otwiera widok na przydomową zieleń i strefę wejściową domu. Dodatkowym atutem kuchni jest możliwość jej aranżacji na różne sposoby, od wydzielonej kuchni aż po kuchnię otwartą z przynależną jadalnią. Przykłady aranżacji znajdują się w katalogu inwestycji.

Sypialnia główna z garderobą

Główną sypialnię zaprojektowano w sposób umożliwiający swobodne ustawienie komfortowego, dwuosobowego łóżka wraz ze stolikami nocnymi oraz wygodnego fotela lub komody. Ściana naprzeciw łóżka uzbrojona została w niezbędne okablowania RTV oraz gniazdowe internetowe pod montaż telewizora. Sypialnia połączona jest z prywatną garderobą mogącą pomieścić głębokie szafy. Garderoba doświetlona jest wysokim oknem zapewniającym dostęp do balkonu o powierzchni 5,5m².

Szlachetne materiały wykończeniowe

Projektując elewację chcieliśmy zapewnić indywidualny charakter każdego z domów, bez dominującego na rynku efektu kopiowania form. Spójna bryła, widoczne nawiązania formalne i materiałowe sprawiają, że budynek odczytywany jest jako całość o eleganckim i prestiżowym charakterze. Do wykończenia elewacji użyliśmy szlachetnych materiałów takich jak świerk skandynawski i klinkier, które zderzyliśmy z surowością naturalnej faktury betonu i lekkością szkła w balustradach balkonów. Wewnętrzne parapety wykonane są z białego marmuru Carrara. Wszystkie te elementy sprawiają, że każdy z domów PENTHOUSE jest unikatowy.

Swoboda aranżacji

Na etapie tworzenia projektu architektury i konstrukcji budynku wzięliśmy pod uwagę fakt, iż każdy z nas różni się pod względem potrzeb, które dodatkowo ewoluują wraz z upływem czasu. Zastosowanie monolitycznych stropów o dużej nośności pozwoliło nam na ograniczenie występowania ścian nośnych do minimum, a wszystkie ściany działowe piętra i większość ścian parteru może zostać przebudowana lub usunięta na życzenia inwestora przed odbiorem budynku lub we własnym zakresie, w przyszłości, kiedy zmianie ulegną Państwa oczekiwania lub potrzeby.

Strefa wejściowa

Strefa wejściowa to prestiż i wizytówka każdego domu. Strefę wejściową PENTHOUSE podkreśla oświetlenie zewnętrzne w formie nowoczesnych lamp ogrodowych marki Philips® w standardzie, a zadaszenie nad wejściem stanowi balkon z betonu o naturalnej fakturze. Zastosowaliśmy również szerokie drzwi wejściowe z naświetlem bocznym o łącznej szerokości 130 cm i wysokości 240cm, z pochwytem ze stali nierdzewnej o długości 150 cm podkreślającym nowoczesny i wysublimowany charakter domu.

Zagospodarowanie terenu

Jakość, prestiż i komfort osiągnąć można wyłącznie przy kompleksowej realizacji każdego z elementów inwestycji oraz dbałości o najdrobniejszy szczegół. Wbrew trendom panującym na rynku PENTHOUSE w standardzie zawiera pełne zagospodarowanie terenu, oświetlenie elewacji i dojść do budynku z zastosowaniem lamp o nowoczesnej formie marki Philips®, podejścia i podjazdy z grafitowej kostki betonowej w standardzie premium. Dodatkowo zrealizowane zostaną nasadzenia roślinności, a powierzchnia biologicznie czynna obsiana zostanie trawą.

Dwa balkony

Poza ogródkiem dostępnym z poziomu parteru, możliwość spędzania czasu na zewnątrz zapewniają dwa balkony o powierzchni 5 m² i 3 m². Balkony wykonane są z prefabrykowanych elementów i posiadają oryginalną barwę i fakturę betonu. Surowy charakter modernistycznego betonu połączyliśmy z lekkością szklanej balustrady stanowiącej front balkonów.

Taras na dachu

Opcjonalny taras na dachu to możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni do relaksu i wypoczynku. Niczym nie przysłonięty taras to doskonałe miejsce do śniadania na wysokości o poranku, kąpieli słonecznych za dnia, jak i jedyne w swoim rodzaju miejsce na wieczorną kolację z przyjaciółmi. 55 m2 jego powierzchni zapewni wystarczającą przestrzeń na stworzenie własnego, przytulnego miejsca. Korzystanie z tarasu odbywa się z użyciem elektrycznie sterowanego okna dachowego o wymiarach 1,8 m x 2,2 m, zlokalizowanego nad klatką schodową.

Kominek

W salonie zlokalizowano miejsce przeznaczone do montażu nowoczesnego kominka. Dzięki temu, że znajduje się on na środku dolnej kondygnacji, pozwala to wykorzystać jego ciepło do ogrzania całej powierzchni domu.

Odkurzacz centralny

Nasze domy wyposażyliśmy w standardzie w instalację centralnego odkurzacza, z opcją doposażenia jej w jednostkę centralną marki Electrolux. Koniec z noszeniem odkurzacza po schodach i poobijanych narożników ścian, a nasz dom wolny będzie od kurzu wydostającego się z normalnych odkurzaczy, ponieważ jednostka odkurzacza centralnego wydmuchuje brudne powietrze na zewnątrz budynku.

Dom energoszczędny

Niskie zużycie energii pierwotnej to jeden z priorytetów PENTHOUSE. Energooszczędność to nie tylko zastosowanie izolacji termicznej ścian o grubości 20 cm styropianu grafitowego czy trzyszybowych, siedmiokomorowych okien montowanych w ciepłej technologii Soudal Window System®. W naszej inwestycji zastosowaliśmy szereg rozwiązań, które, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka, istotnie obniżają zużycie energii eliminując tzw. mostki termiczne – np.: wszystkie balkony zamontowane zostały z użyciem wkładek izolacyjnych H-BAU TECHNIK Thermal Break®, zewnętrzne rolety okienne posiadają dodatkową izolację termiczną Aluthermo Quattro®.

PENTHOUSE odróżnia się również od pozostałych ofert domów jednorodzinnych lokalizacją w sercu Wrocławia w odległości zaledwie kilku kilometrów od jego centrum. Dzięki temu inwestycja posiada dostęp do wszystkich niezbędnych mediów i instalacji. Dostęp do internetu zapewni MOICO® poprzez dociągnięty bezpośrednio do domu światłowód. W zakresie instalacji wewnętrznych standard budynku zawiera również instalację centralnego odkurzacza. Ogrzewanie podłogowe, zainstalowane w każdym z pomieszczeń (również w garażu) zasilane jest z pompy ciepła powietrze-woda marki VIESSMANN®, wraz z dodatkowym zasobnikiem na wodę.

PENTHOUSE wyposażony jest w niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe w każdym z pomieszczeń. Takie rozwiązanie cechuje się wysokim komfortem użytkowania oraz niezaburzoną grzejnikami aranżację przestrzeni. Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe podgrzewa posadzki do temperatury pokojowej, tak iż ciepło jest ledwo wyczuwalne. To również rozwiązanie idealne dla alergików gdyż nie występuje cyrkulacyjny ruch powietrza wywołany przez rozgrzane do ok. 60 stopni Celsjusza tradycyjne grzejniki, montowane na ścianach. Z uwagi na niską temperaturę nie dochodzi również do zjawiska suchej destylacji pyłów organicznych charakterystycznej dla ogrzewania grzejnikowego podczas których mogą wydzielać się drażniące substancje jak amoniak.

Okna w PENTHOUSE to markowe rozwiązania niespotykane na rynku deweloperskim. W naszej inwestycji zastosowaliśmy niskoenergetyczne, siedmiokomorowe profile SALAMANDER FEN 76 oraz trzyszybowe pakiety okienne z ciepłą ramką „Swisspacer” z włókien węglowych. Współczynnik przenikania ciepła pakietu szybowego wynosi tylko U=0,5 W/m²K. Stosujemy wyłącznie ciepły montaż okien z zastosowaniem taśm izolacyjnych w technologii Soudal Window System®. Na parterze zaprojektowaliśmy przesuwne okna ogrodowe typu HS zapewniające wygodę użytkowania i bezawaryjność. Zastosowane okna, poza niespotykaną izolacyjnością termiczną charakteryzują się wyjątkową szczelnością akustyczną oraz sztywnością profili.

Zewnętrzne rolety to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale również poczucie prywatności, a także komfort w słoneczne dni. Każdy dom PENTHOUSE w standardzie wyposażony jest w elektrycznie sterowane rolety zewnętrzne we wszystkich oknach.

PENTHOUSE to rozwiązania techniczne przemyślane tak aby zapewnić użytkownikom maksimum komfortu. Instalację ciepłej wody wyposażyliśmy w wydajną pompę cyrkulacyjną zapewniającą dostęp do ciepłej wody zaraz po odkręceniu kranu, co jednoznacznie poprawia komfort użytkowania jak i wpływa na oszczędność zużycia wody.

Wentylacja mechaniczna ma za zadanie prowadzić ciągłą wymianę powietrza w domu, zapewniając uczucie przewietrzenia i świeżości przez cały czas, co pozytywnie przekłada się na komfort życia w domu. Zadaniem wbudowanego odzysku ciepła (rekuperatora) jest zapewnienie aby proces wentylacji odbywał się w jak najbardziej energooszczędny sposób, „przekazując” temperaturę wywiewanego powietrza dla powietrza nawiewanego, dzięki temu nie ma możliwości niekorzystnego wychłodzenia pomieszczeń. W opcji istnieje możliwość montażu elektro-jonizacyjnego filtra antysmogowego, który umożliwia filtrację 99,95% cząstek stałych, a co za tym idzie wyeliminowania smogu w całym domu.

Dopełnieniem ekologicznych rozwiązań w Państwa nowym domu jest bezobsługowa pompa ciepła Viessmann®. Efektem jej zastosowania jest oszczędniejsza i wydajniejsza praca, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie domu i wody użytkowej. Dzięki temu rozwiązaniu nie musicie się Państwo martwić o wycieki gazu, a dodatkowo zastosowanie pompy ma korzystniejszy wpływ na środowisko i zmniejsza zjawisko smogu w mieście.

SolidEstate sp.j. dołożyła wszelkiej staranności, aby przedstawione na stronie www informacje były precyzyjne oraz kompletne. Jednakże ze względu na sam charakter przedsięwzięcia oraz upływ czasu część z informacji może nie być już aktualna lub dokładna. SolidEstate sp.j. nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania informacji zawartych na stronie www przez jej użytkowników. SolidEstate sp.j. zastrzega sobie prawo zmiany całej treści serwisu www. Wszelkie wizualizacje, standardy, mapy, określenia czasów dojazdu i pozostałe informacje mają jedynie charakter poglądowy i mają służyć zapoznaniu się w ogólnym zarysie z prowadzonymi inwestycjami. Nie stanowią również jakiegokolwiek zobowiązania do działania lub zaniechania działania przez SolidEstate sp.j. Wszystkie zobowiązania wobec użytkowników serwisu www, w szczególności będącymi klientami SolidEstate sp.j., zawarte są tylko i wyłącznie w indywidualnej umowie z klientem. Przedstawione w serwisie www informacje, w szczególności ceny oraz standard wykonania budynku, nie mają charakteru oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.